iniglizce türkçe çeviri

125. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı

Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?

Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı

Jandarma Ulaştırma Tabur Komutanlığı Söğüt Bilecik

Askerlik Kıdem Tazminatı Dilekçe Örneği

Genel 25 Aralık, 17:16'de eklendi
Askerlik görevini yerine getirmek üzere çalıştığı işten ayrılmak zorunda kalanların kıdem tazminatı alabilmeleri için çalıştıkları iş yerine dilekçe ile başvuru yapması gerekmektedir. Dilekçede özetle firmanın adı, ne zaman askere gidileceği, ne kadar süreden beri kurumda çalışıldığı, ne zaman işten ayrılacağı gibi bilgilerin olması gerekmektedir. Kıdem tazminatı dilekçenizi verirken sizden dilekçeye ek olarak Sülüs Kağıdı (askere sevk belgesi) da talep edilecektir. O nedenle dilekçenize ek olarak Askere Sevk Belgesini de sunmanız gerekmektedir.
Askere Sevk belgesi diğer bir adı ile sülüs kağıdı askerlik yerleri açıklandıktan sonra edevlet üzerinden tüm yükümlülere verilmektedir. Edevlet üzerinden sülüs kağıdını indirip dilekçeniz ekine ekleyebilirsiniz. Askerlik nedeniyle işçinin işten ayrılması durumunda kıdem tazminatının işçiye ödenmesi kanuni bir zorunluluktur. İşveren kıdem tazminatını ödemem diyemez. İşçininkıdem tazminatı dilekçesini sülüs kağıdını yani askere sevk belgesini alır almaz işverene vermesi gerekir. İşverene vaktinde bildirim yapmamanız durumunda sorun yaşayabilirsiniz. Kıdem tazminatı dilekçesini özetle askerlik yeriniz belli olduktan hemen sonra iş yerinize verebilirsiniz.

Askerlik Kıdem Tazminatı Dilekçe Örneği

 

 

……………………………………………..LTD.ŞTİ’NE                                                                                                                  

……/…../…20.. tarihi itibariyle, askerlik vazifemi yerine getirmek amacıyla işten ayrılıyorum. Askerlik şubesi tarafından verilen askerlik görev evrakımın (Askere Sevk Belgesi) bir sureti ektedir.

1475 sayılı İş Kanununun 14 üncü maddesi gereğince tarafıma kıdem tazminatımın ve 4857 sayılı İş Kanunu gereğince ödenmesi gereken diğer tüm haklarımın ödenmesini talep ediyorum.

Saygılarımla bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.  …../……/20…

 

AD SOYAD :

TC NO:

Adres:

İmza:

 

Ek : Askere Sevk Belgesi (1 Adet)

 

Yukarıda yer alan dilekçeyi word belgesine yazıp kendi bilgilerinize göre düzenleyin. Edevlet sitesi üzerinden askere sevk belgesinin bir örneğini çıktı alın. Bu dilekçenizin de çıktısını alın. İkisini bir araya getirip çalıştığınız iş yerine verin. Bu dilekçenize istinaden çalıştığınız iş yeri hesabınıza kıdem tazminatını yatıracaktır.

Kimler Kıdem Tazminatı Alabilir?

Kısa dönem erler, uzun dönem erler, bedelli askerlik yapacaklar, askerliği yedek subay olarak yapacaklar kıdem tazminatı alabilir. Yani işinden ayrılıp askerlik yapacak herkes kıdem tazminatı alabilir.

 

Yorumlar

Siteye Üye Olup Dilediğiniz Bir Konuda Bize Soru Sorabilirsiniz. Yukarıdaki konu gibi sorularınız ve yazılarınız sitede yayımlanır ve yöneticilerimiz tarafından yazdığınız yazılar özenle cevaplanır. Tek yapmanız gereken üye olmak ve İçerik Ekle diyerek bize sorunuzu detaylı olarak yazmak.

  Subscribe  
Bildir