iniglizce türkçe çeviri

Yakını Ölen Askere Ölüm İzni Verilir mi?

Celp Grubu A ve B Ne Demek

Askere Giderken Saç Tıraşı Nasıl Olmalıdır

Tek Tip Askerlik Düzenlemesinin Detayları 2019

Tecil Bozdurmadan Muayene Olabilir miyim?

Askerlik Tecili 23 Kasım, 22:54'de eklendi

Ziyaretçilerimizin en çok merak ettiği şeylerden biri de tecili bozdurmadan askerlik muayenesi olup olunamadığı konusudur. Bu sorunun cevabına ulaşabilmek için öncelikle askerlik yoklama ve muayene işlemlerinin hangi prosedürlere tabi olduğuna bakmamız gerekiyor.

Tecil Bozdurmadan Muayene Olabilir miyim?

Bir kişinin yoklama ve muayene işlemlerini yapabilmesi için ilk şart tecil bozdurma işlemidir. Yani bir kişi eğer yoklama işlemlerini yaptırmak istiyorsa yada muayene olmak istiyorsa ilk başta tecilini bozdurması gerekmektedir. Yani “ben tecili bozdurmak istiyorum. Askere gitmek istiyorum” diye işlem yapmadan önce muayene olamazsınız. Tecil bozdurmadan kesinlikle muayene olamazsınız. Eğer muayene olmak istiyorsanız tecil bozdurma işlemi yapmanız şart.

Muayene Olduktan Sonra Askerliği Yeniden Tecil Edebilir miyim?

Diyelim ki tecil hakkınız var ve tecillisiniz. Yoklama işlemlerini yaptırmak için tecili bozdurdunuz ve muayene oldunuz. Askere gidecek gibi işlem yaptırdınız. Sizi muayene ettiler ve size “askere elverişlidir” raporu verdiler. Siz de sonra o dönem askere gitmek istemediniz. O durumda siz bir defaya mahsus olmak üzere “pardon. ben pişman oldum. Askerliği yeniden tecil etmek istiyorum. Bozdurduğum tecil hakkımı geri kullanmak istiyorum. Askerliğimi yeniden tecil edin” diyebiliyorsunuz. Eğer tecil hakkınız var ise askerlik yeriniz açıklansa dahi bir defaya mahsus olmak üzere “pardon. Ben pişman oldum. Şimdi askere gitmeyeceğim. Askerliğimi geri tecil edin” diyebiliyorsunuz.

Bozdurulan Tecil Geri Alınabiliyor mu?

Eğer muayene olmak istiyorsunuz fakat tecil bozdurmaktan da korkuyorsanız o zaman ilk başta tecil bozdurmak zorundasınız. Tecili bozduracak ve sonra muayene olacaksınız. Muayene sonrasında siz isterseniz askerliği tecil hakkınızla yeniden tecil edebiliyorsunuz. Yani tecil bozup sonra o bozduğunuz tecil hakkını geri talep edebiliyorsunuz. Hiç bir sorun yaşamadan askerliğiniz geri tecil ediliyor. Bozdurulan tecil askerlik yapacağınız yer belli olsa dahi askerlik sınıfınız belli olsa dahi yeniden eski haline getirilebiliyor. Yani yeniden tecil ettirebilirsiniz askerliği. Tecil hakkınız olduğu sürece tecil bozdurup sonra tecili bir defaya mahsus olmak üzere geri alabilirsiniz.

Yorumlar

Siteye Üye Olup Dilediğiniz Bir Konuda Bize Soru Sorabilirsiniz. Yukarıdaki konu gibi sorularınız ve yazılarınız sitede yayımlanır ve yöneticilerimiz tarafından yazdığınız yazılar özenle cevaplanır. Tek yapmanız gereken üye olmak ve İçerik Ekle diyerek bize sorunuzu detaylı olarak yazmak.

  Subscribe  
Bildir