Yüksek Lisans Sonrası Askerlik Erteleme – Askerlik Forum Sitesi
Herkese merhaba! Yüksek ihtimalle daha önce çok sorulmuştur bu soru ama tecil ve erteleme işlemleri çok kafa karıştırıcı. Yardımcı olursanız sevinirim.

31 Agustos 2020'de yüksek lisans eğitimini tamamladım. Öğrenciyken okulun yaptığı tecil 12 Ocak 2021'e kadar. Bu nedenle e-devletten işlem yapamıyorum. Salı günü dolacak tecil sürem. Mezuniyet tarihine göre 1 yıl erteleme hakkımı kullanmak istiyorum.

Bu işlem e-devletten yapılıyor deniyor. İkametgahim yaşadığım şehirde değil. Ne gibi bir yol izlemem gerekiyor? E-devlette sıkıntı çıkarsa yaşadığım şehirde herhangi bir askerlik şubesine başvurabilir miyim?

Teşekkürler..
hangi askerlik şubesine gittiğinizin hiç bir önemi yok. ikametgahın olduğu askerlik şubesine gitmeniz şart değil. size en yakın askerlik şubesi nerede ise siz oraya diplomanızla gidin. diplomanızı sunduğunuzda askerliğiniz iki dakikada tecil edilecektir. herhangi bir askerlik şubesine gitmeniz yeterli.
Geçtiğimiz mart ayında bende benzer duruma düştüm. Malum korona yeni başlamıştı. Herhangi bir şubeye başvurabilirsiniz. Ben geçen sene gittiğimde şube hiç adam almıyordu. Bağlı bulunduğum il ASAL 'a faks ile öğrenci belgemi ve dilekçe gönderdim. direk tecil ettiler.
Merhabalar,
Yüksek Lisans eğitimimi 17.10.2022 de başarıyla tamamladım. Tezim kabul edildi mezun oldum. Daha önce okulun yaptığı tecil 06.11.2022 tarihinde sona erdi. Mezuniyet belgemle birlikte askerlik şubesine gidersem 1 yıl daha ertelenir mi?