Askerliğimi tecil ettirmek istiyorum. Yoklama ve muayene işlemlerini hallettikten sonra mı askerliği tecil ettirebiliyorum yoksa yoklama ve muayene olmadan da askerliği tecil edebilmem mümkün mü?
askerliği tecil ettirebilmek için sağlık, eğitim gibi mazeretlerinizin olması gerekiyor. eğer bir mazeretiniz var ise yani mesela öğrenciyseniz yada sağlıkla ilgili bir sorununuz var ve bu sağlık sorunu askerlik yapmanıza geçici olarak engel ise o durumda askerliği tecil ettirebilirsiniz.

eğitim mazereti sebebiyle yapılacak ertelemelerde yoklama ve muayene işlemlerini yaptırmadan da askerliği tecil mümkün olabiliyor fakat sağlıkla ilgili askerlik tecili işlemlerinde mutlaka yoklama ve muayene işlemlerini yaptırmanız gerekiyor.
Merhaba ben 31/12/2021 tarihine kadar tecilliydim açık lise mezunuyum 1995 doğumluyum tecilimi 25 gün önce bozdum e-devlet üzerinden aile hekimine muayene oldum bilgilerimi girdim şuan tekrar tecil ettirmek istiyorum bu mümkün mü yardımcı olursanız sevinirim
Merhaba 1995 doğumluyum açık lise mezunuyum normalde 12/2021 kadar tecilliydim 25 gün önce bozdum şimdi tekrar tecil ettirmek istiyorum askerlik şubesi olmuyor diyorlar eskiyasaya göre tecil yapmışım şimdi yasa değişmiş tekrar tecil ettirebilirmiyim