Arkadaşlar iyi günler.
97 doğumlu ve Şubat da üniversiteden mezun olucam.Ben Mart celbi için Aralık gibi tecilimi bozdurmayi düşünüyorum ama tam net bilgim yok.İnternetten gitmek istedigimiz celp tarihinin 3 ay öncesinde kayıt yaptirmamiz gerektiğini görmüştüm.Bilgisi olan biri kısaca bilgi verebilir mi?
Ayberk bey;
Askere gitmek istediğiniz celp döneminden en az 2 celp dönemi önce yoklama ve muayene ilemlerini tamamlamanız gerekiyor. Aksi durumda askere istediğiniz celpte gidemezsiniz. Siz yoklama ve muayene işlemlerini yaptırdıktan sonra devlet bir takım gerekli işlemleri ve evrakları tamamlıyor. Bir takım hazırlıklar yapılıyor ve askerlik yapacağınız yer ile askerlik yapacağınız yer, askerlik sınıfınız, askerlik süreniz falan belli oluyor. En geç 2 ay önceden muayene olmazsanız istediğiniz celpten sonraya kalırsınız. Daha önce de yoklama ve muayene işlemlerini yapabilirsiniz. Martta gidecekseniz şimdiden yoklama ve muayene işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
Merhaba ben nisanda askere gitmek istiyorum ocakta basruvuru islemlerini yerine getirsem gidebilirmiyim