Askerlik Forum Sitesi – Askerlik Forum Sitesi
merhaba benim sorum var ben e-devlet üzerinden yoklama başvurusu yaptım ama muayenemi henüz olmadım il dışında olduğum için muayenemi 4-5 aralık gibi olabilicem, sorum ise şubat celbine yetişebilir miyim ?
Bu başlık altında şubat 2022 celp döneminde askere gidecek kişiler sorularını sorabilir, gerekli iş ve işlemlerle ilgili bilgi paylaşımı yapabilir. Her türlü soru ve sorununuz için bu başlığa yazabilirsiniz. şubat 2022 tertipleri bu başlıkta toplanıyor.
Merhaba arkadaşlar, ileri düz taban olduğum için ayak bileklerimde genelde ağrı ve acı oluyor.Bu nedenle muayene olduktan sonra sonuç askere elverişli çıkarsa bedelli yapmak istiyorum.Çürük çıkarsam zaten bedelliye gerek kalmıyor.Asal yoklama başvurusunda askerlik ertelemenizi neden iptal etmek istiyorsunuz sorusunda askere gitmek istiyorum veya bedelli yapmak istiyorum secenegi var hangisini isaretlemem gerekir bu durumda ?

İleri Düz taban olupta Askerliğe elverişsiz çıkan oldumu ?
İki sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.
1-Bu güz döneminde tezli yüksek lisansa kayıt oldum. Öğrenci işleri erteleme talebi yaptığını söylediği halde şubeyi aradım sisteme talep gelmedi dediler. Tekrardan tecil talebi yapması için okulla mı görüşmeliyim?

2- E-devlette şu an 15 Ocak 2022 gözüküyor tecil yapılmadığı için. Cimere sorduğumda Kasım sınıflandırmasında gözüküyorsunuz dedi. Hangisine güvenmeliyim?
2022 yılı celp dönemleri Şubat 2022, Mayıs 2022, ağustos 2022 ve kasım 2022 olmak üzere toplamda 4 celp halinde yapılacaktır. gitmek istediğiniz celp tarihinden yaklaşık 3 ay önce askerlik yoklama ve muayene iş ve işlemlerini tamamlamanız faydanıza olacaktır.
Daha önce bakaydım tecil ettim tecilim bu ay Haziran’ın 22 ünde bitiyor tekrar Bakaya olacağım yks sınavına da gireceğim ve tekrar üniversite okuyup erteletmek için ama bakaya için üniversite kaydı olmuyor beni kasım celbine atsalar zaten o tarihe kadar üniversite kayıtları başlar yaparlar mı böyle bişey
Herkese selam, bu sene meslek lisesinden mezun olacağım. Ağustosta 18 yaşıma giriyorum. Bu sene üniversite sınavına girmedim ve üniversiteye de gitmeyeceğim. Kaç yaşıma kadar erteleyebilirim? Birde tam askerlik yaşı kaç bilgisi olan varsa yardım edebilir mi ? Teşekkürler
Arkadaşlar selam, belki saçma bir soru olacak ama tamamen bilgisiz olduğum için sormak zorundayım. Resmi kanalların hiçbirine ulaşamıyorum. Bedelli askerlik ücretini öderken tek çekim yapılıyor diye biliyorum fakat illa 39 Bin TL kağıt nakit parayla mı ödeme yapmak zorundayız? Karttan tek çekim yapamıyor muyuz? Biri yeşillendirirse çok sevinirim.
merhaba arkdaslar 30 kılom fazla var 1 sene erteleme aldım. ben 15 kılo versem basvursam alırlar mı?
I49 - KARDİYAK ARİTMİLER, DİĞER
I21.9 - AKUT MİYOKARDİYAL ENFARKTÜS, TANIMLANMAMIŞ
I25.9 - KRONİK İSKEMİK KALP HASTALIĞI, TANIMLANMAMIŞ
I25 - KRONİK İSKEMİK KALP HASTALIĞI
I10 - ESANSİYEL (PRİMER) HİPERTANSİYON
I42.9 - KARDİYOMİYOPATİ, TANIMLANMAMIŞ
hastalıklarım var. askerliğe engel mi? bilen varsa yardımcı olabilir mi?
Merhaba.

Ben 17 18 mayıs 2021 de bedelli askerlik yapacaktım. Korona pozitif geldi test sonucum ve 17 18 Haziran celbine kaldım.
Benim kpss sınavım var. Sınav öncesi askere denk gelmesi çok kötü oldu.

17 18 Haziran
5 6 Ağustos celplerini rapor alarak atlatmam mümkün mü?

Bazen mümkün diyorlar bazen rapor 10gün diyelim 10 gün bitince askere gidersin diyorlar bunu çözemedim buradaki fark nedir?
2 hafta sonra askere gidicem ve aklımda bi soru var manevi değeri olan belki gümüş belki gümüş bile değil ince bi kolyeyi yanımda götürsem bi problem yaşar mıyım
Bu ay tecilim bitmesi gerekiyordu ama bitmemiş aksine Aralık ayına kadar askerlik ile ilişiği yoktur diyor sebebi nedir lisan bittikten sonra 2 sene ertelemistim zaten teşekkürler
merhaba. 02.08.1993 doğumluyum. şuan askerliğim 03.23.2022 tarihine kadar yüksek lisans okuduğum için erteli.
2022 şubat ayında yüksek lisantan mezun olacam. normalde yüksek lisanstan mezun olduktan sonra da 1 yıl erteleme hakkım var ancak , tecil için 29 yaş sınır diye bişey var okuduğum kadarıyla.
ben iubat ayında mezun olduktan sonra 2022 ağustosta 29 yaşıma girip 30 dan gün almaya başlayacağım için bu sınıra giriyomuyum. mezun olduktan sonra 1 yıl daha erteleme imkanım olur mu ? bununla ilgili bilgisi olan varsa yanıtlarsa çok sevinirim.
herkese iyi bayramlar :)
merhaba arkdaslar 2022 de tecılım bıtıyor ama ben bayramdan sonra kaldırcam kaldırdıktan sonra nasıl yol ızlemelıyım yardımcı olur musunuz?
Herkese merhaba bilcecik 9. Jandarma alay komutanlığında askerim Haziran ayında aynı dönem aynı yere giden arkadaşlarım varsa tanışalım
Merhaba 21.04 döneminde askere gideceğim. Fransız dili mezunuyum ona göre bir yer mi çıkar yoksa rastgele mi. Ayrıca 25 yaşındayım hizmet tercihinde Nisan ayını seçtim Nisan ayında gitme şansım yüksek mi ? Teşekkürler..
Merhaba,foruma yeni üye oldum.Bildiğim kadarıyla göz numaraları toplamı 14 ü geçen askerlikten muaf oluyor.Şahsen bu muafiyet kriterinden çok geç haberdar oldum. 2018 yılı temmuz ayında 4 senelik lisanstan mezun olunca muayenemi olup askerliğimi tecil ettirdim. 2020 yılında tecil dolunca tekrar askeriyeye gittim." 2021 yılına kadar askerlikle ilişiği yoktur" poziyonuna alındım. 2021 ocak ayında E-devlete baktım bu sefer "Nisan 21 e kadar askerlikle ilişiği yoktur" yazıyordu. Aynı ay içinde bu göz numaraları muafiyetinden haberdar oldum. 2018 muayene kaydıma baktım,orda numara toplamım 14 altı çıkmış. Ama yanlış ölçüm yapıldı diye tekrar muayene olabilmek için itiraz etmek istedim.Doğuştan göz bozukluğu olan biriyim. Miyop,astigmat,şaşılık hastalıklarım var.Benim 7 yaşındaki muayene kaydımda bile derece toplamlarım en az 15 çıkıyor.Geçmişe dönük pek çok kaydım/reçetem var. Askeriye "e-devlette hangi şehre düştüğün belli olunca itiraz edebilirsin"dedi. Acaba itiraz ettikten sonra süreç nasıl ilerliyor. Geç kaldım mı,itirazım kabul olur mu. Bilgilendirirseniz çok iyi olur,teşekkürler şimdiden.