Askerlik Forum Sitesi – Askerlik Forum Sitesi
merhaba, hukuk fakültesi 1. sınıf öğrencisiyim. E devletten askerlik durum belgesi sorguladığımda 31/12/2022 tarihine kadar askerlikle ilişkisi yoktur yazısı çıkıyordu. ben de ASAL'ı aradım oradaki kadın bana e devletten yoklama başvurusu yapacağımı ardından aile hekimime muayene olacağımı söyledi. her şeyi tamamladım. bugün kontrol ettiğimde 01/05/2023 tarihine kadar askerlikle ilişkisi yoktur yazısı çıkıyor. ben üniversite öğrencisi olduğum için askerliğimi mezun olduktan sonra yapmak istiyorum. bu durumda ne yapmam gerekiyor bilgisi olan varsa cevaplayabilir mi?
Merhaba, Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı’nda yemin töreninden sonra dağıtım izni veya evci izni veriliyor mu ?
İnşaat müh. bu sene bitirdim ve şu an çalışmaktayım fakat aklımda uzun dönem yedek subaylık var. Çevremdeki arkadaşlarımın çoğu yedek subaylık başvurusunu sigortasız bir şekilde yaptı. Benim sigortam yatıyor. Sigortalı olmam başvurumun kabulunü olumsuz etkiler mi acaba
askerlik durum belgemde 12 Mayıs 2022 yazıyor Mayıs celbi içinde 3 aylık dönemler var Mayıs Haziran temmuz ayları. ama askerlik hizmet tercihine baktığımda en üstte en erken Ağustos ayı var ben bunu anlamadım yardımcı olur musunuz?
Merhabalar ben bedelli askerliğe 2021 Nisan ayında başvurdum, muayene sırasında boyum 1.72 kilom 98 idi ve kilo problemine takılmadım aile hekiminde ve başvurumu yaptım. 12 Mayıs 2022 'de Manisa olarak belli oldu askerliğim ama kilom şuan 110, askere gidince bir sorun yaşar mıyım ? Yani başvurmam üzerine tam 1 sene geçti, farkına varmadan kilo almışım. Askere gidince sorun çıkarırlar mı bilen var mı acaba ?
Askerlik hizmet tercihimi kasım ayında yaptım tecil 03/02/2022 görünüyor sorun yoktu şimdi yaptığım hiZmet tercihi görünmüyor tekrar hizmet tercihi yapmam mı gerekiyor yeni yapacağım tercihte mayıs celbi görünüyor en erken
31.12.2024 kadar tecilim vardı. Lisans öğrencisiyim. 96 doğumluyum.Bedelli askerlik için yoklama başvurusu yaptıktan sonra tecilim 12.05.2022 olarak değişti. Anlam veremedim. Askerlik hizmet tercihinde bulunurken bedelli çıkmadığında erteleme hakkı yoktur diyor. Bu şekilde durumla karşılaşan var mı? Örgün lisans kaydım yenilemediğim için pasif açıköğretim lisans kaydım aktif. Bedelli çıkmadığı takdirde erteleme yapamayacakmıyım? Askerlik şubeden kesin bir bilgi alamadım böyle bir olay yaşayan var mı?
merhaba benim sorum var ben e-devlet üzerinden yoklama başvurusu yaptım ama muayenemi henüz olmadım il dışında olduğum için muayenemi 4-5 aralık gibi olabilicem, sorum ise şubat celbine yetişebilir miyim ?
Bu başlık altında şubat 2022 celp döneminde askere gidecek kişiler sorularını sorabilir, gerekli iş ve işlemlerle ilgili bilgi paylaşımı yapabilir. Her türlü soru ve sorununuz için bu başlığa yazabilirsiniz. şubat 2022 tertipleri bu başlıkta toplanıyor.
Merhaba arkadaşlar, ileri düz taban olduğum için ayak bileklerimde genelde ağrı ve acı oluyor.Bu nedenle muayene olduktan sonra sonuç askere elverişli çıkarsa bedelli yapmak istiyorum.Çürük çıkarsam zaten bedelliye gerek kalmıyor.Asal yoklama başvurusunda askerlik ertelemenizi neden iptal etmek istiyorsunuz sorusunda askere gitmek istiyorum veya bedelli yapmak istiyorum secenegi var hangisini isaretlemem gerekir bu durumda ?

İleri Düz taban olupta Askerliğe elverişsiz çıkan oldumu ?
İki sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.
1-Bu güz döneminde tezli yüksek lisansa kayıt oldum. Öğrenci işleri erteleme talebi yaptığını söylediği halde şubeyi aradım sisteme talep gelmedi dediler. Tekrardan tecil talebi yapması için okulla mı görüşmeliyim?

2- E-devlette şu an 15 Ocak 2022 gözüküyor tecil yapılmadığı için. Cimere sorduğumda Kasım sınıflandırmasında gözüküyorsunuz dedi. Hangisine güvenmeliyim?
2022 yılı celp dönemleri Şubat 2022, Mayıs 2022, ağustos 2022 ve kasım 2022 olmak üzere toplamda 4 celp halinde yapılacaktır. gitmek istediğiniz celp tarihinden yaklaşık 3 ay önce askerlik yoklama ve muayene iş ve işlemlerini tamamlamanız faydanıza olacaktır.
Daha önce bakaydım tecil ettim tecilim bu ay Haziran’ın 22 ünde bitiyor tekrar Bakaya olacağım yks sınavına da gireceğim ve tekrar üniversite okuyup erteletmek için ama bakaya için üniversite kaydı olmuyor beni kasım celbine atsalar zaten o tarihe kadar üniversite kayıtları başlar yaparlar mı böyle bişey
Herkese selam, bu sene meslek lisesinden mezun olacağım. Ağustosta 18 yaşıma giriyorum. Bu sene üniversite sınavına girmedim ve üniversiteye de gitmeyeceğim. Kaç yaşıma kadar erteleyebilirim? Birde tam askerlik yaşı kaç bilgisi olan varsa yardım edebilir mi ? Teşekkürler
Arkadaşlar selam, belki saçma bir soru olacak ama tamamen bilgisiz olduğum için sormak zorundayım. Resmi kanalların hiçbirine ulaşamıyorum. Bedelli askerlik ücretini öderken tek çekim yapılıyor diye biliyorum fakat illa 39 Bin TL kağıt nakit parayla mı ödeme yapmak zorundayız? Karttan tek çekim yapamıyor muyuz? Biri yeşillendirirse çok sevinirim.
merhaba arkdaslar 30 kılom fazla var 1 sene erteleme aldım. ben 15 kılo versem basvursam alırlar mı?
I49 - KARDİYAK ARİTMİLER, DİĞER
I21.9 - AKUT MİYOKARDİYAL ENFARKTÜS, TANIMLANMAMIŞ
I25.9 - KRONİK İSKEMİK KALP HASTALIĞI, TANIMLANMAMIŞ
I25 - KRONİK İSKEMİK KALP HASTALIĞI
I10 - ESANSİYEL (PRİMER) HİPERTANSİYON
I42.9 - KARDİYOMİYOPATİ, TANIMLANMAMIŞ
hastalıklarım var. askerliğe engel mi? bilen varsa yardımcı olabilir mi?
Merhaba.

Ben 17 18 mayıs 2021 de bedelli askerlik yapacaktım. Korona pozitif geldi test sonucum ve 17 18 Haziran celbine kaldım.
Benim kpss sınavım var. Sınav öncesi askere denk gelmesi çok kötü oldu.

17 18 Haziran
5 6 Ağustos celplerini rapor alarak atlatmam mümkün mü?

Bazen mümkün diyorlar bazen rapor 10gün diyelim 10 gün bitince askere gidersin diyorlar bunu çözemedim buradaki fark nedir?
2 hafta sonra askere gidicem ve aklımda bi soru var manevi değeri olan belki gümüş belki gümüş bile değil ince bi kolyeyi yanımda götürsem bi problem yaşar mıyım