Arkadaşlar bacağımda ileri varis problemim var özel hastanede doktorum çürük almalısın askeriyeye görün dedi, varis hastaligindan çuruk raporu alabilir miyim?
Arkadaşlar iyi günler.
97 doğumlu ve Şubat da üniversiteden mezun olucam.Ben Mart celbi için Aralık gibi tecilimi bozdurmayi düşünüyorum ama tam net bilgim yok.İnternetten gitmek istedigimiz celp tarihinin 3 ay öncesinde kayıt yaptirmamiz gerektiğini görmüştüm.Bilgisi olan biri kısaca bilgi verebilir mi?
merhaba arkdaslar 2022 de tecılım bıtıyor ama ben bayramdan sonra kaldırcam kaldırdıktan sonra nasıl yol ızlemelıyım yardımcı olur musunuz?
Merhaba arkadaşlar

AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 31/12/2020 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ YOKTUR

Tecilim yarın son gün, bedelli askerlik yapmak istiyorum, henüz e devlet vb biyerden askerlik yoklama başvurusu falanda yapmadım

geç kaldımmı bedelli için yoksa yeni başvurularda sadece zamlı fiyat mı ödeyeceğim
Bugün itibari ile (10 OCAK 2021) bedelli askerliğe başvursam EN ERKEN ne zaman askere giderim? 2021 yılı içerisinde askerlik yapmak istiyorum. LÜTFEN CEVAP VERİN.
Arkadaşlar hepinize iyi cumalar ve akşamlar askerlik forumu org'a yeni katıldım hepinizin görüşleri benim için önemlidir bende haftaya tecilimi bozdurucamda 2021in hangi celp doneminde giderim 2001 doğumluyum 12.ayından
Arkadaşlar selam, belki saçma bir soru olacak ama tamamen bilgisiz olduğum için sormak zorundayım. Resmi kanalların hiçbirine ulaşamıyorum. Bedelli askerlik ücretini öderken tek çekim yapılıyor diye biliyorum fakat illa 39 Bin TL kağıt nakit parayla mı ödeme yapmak zorundayız? Karttan tek çekim yapamıyor muyuz? Biri yeşillendirirse çok sevinirim.
31/12/2020 olan tecilimi 27/11/2020'de bozarak gidip muayene oldum. hekimin "bulaşıcı bir hastalığınız var mı" sorusuna evet deyip hepatit b olduğumu beyan ettim.

devamında beni devlet hastanesine, enfeksiyona sevk etti. gidip tahlillerimi yaptırdım. kronik hepatit b taşıyıcısı olarak dna 3500 çıktı.

buraya kadar her şey tamam fakat. biyopsi olmam gerektiğini ve askerliğe el verişlidir ya da değildir raporunu ona göre verebileceğini söylüyor doktorumsu organizma. ben biyopsi olmak istemediğimi beyan ettim. neler yapabilirim? süreç nasıl işler?
Yeni Dönem Askerlikte Celp dönemleri değişmiş galiba ben tecili 1 veya 2 dönem bozacaktım ama şimdi 2021/1 2021/3 gibi dönemler yok galiba. Sorum şu Yedek subay ihtiyaç listesi ne zaman yayınlanır ve bu sene en çok hangi ay alınır sizce merak ediyorum
Arkadaşlar, benim askerliğim şu anda 29 Mayıs 2021'e kadar erteli. Fakat önümüzdeki haziran ayında üniversite sınavına girip eylülde bir üniversiteye kayıt yapmak istiyorum.

Eğer tecilimin bitmesine yakın askerlik şubesine üniversite sınavı kayıt belgemle başvursam askerliğimi kasım celbine kadar erteleyebilir miyim?
Arladaşlar Merhaba.
Askerlik ile ilgili bir sorun olucak . Boyum 1.73 ve kilom 103. Bu oranla askere alınırmıyım alınamazmıyım. Birde çizelgede A33f01 ve a32f01 diye ifadeler var bunlar nedir.
Merhabalar
2017 haziranda lisanstan mezun oldum ve iki sene tecil aldim. Daha sonra herhangi bir islem yapmadım. Kasim 2019 da bakaya kaldim. 2021 şubat ayinda yuksek lisansa kayit oldum. Bu durumda askerlik erteleme tecil olur mu?
Merhaba 21.04 döneminde askere gideceğim. Fransız dili mezunuyum ona göre bir yer mi çıkar yoksa rastgele mi. Ayrıca 25 yaşındayım hizmet tercihinde Nisan ayını seçtim Nisan ayında gitme şansım yüksek mi ? Teşekkürler..
sınıflandırılmış yükümlü sizin yoklama ve muayene işlemlerini tamamladığınız ve sizin askerlik yapacağınız yerin, askerlik yapacağınız sınıfın (er, erbaş, topçu, jandarma, yedek subay, yedek astsubay vb) , askerlik yapacağınız yere ne zaman teslim olacağınızın yani sülüs tarihinizin belli olduğu anlamına gelmektedir.

görsel
Jandarma genel komutanlığı uzman erbaş alımı yapılacaktır. Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı hakkında soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

Resmi duyuru ve alım şartları şu şekildedir : link
merhaba arkdaslar 30 kılom fazla var 1 sene erteleme aldım. ben 15 kılo versem basvursam alırlar mı?
Değerli arkadaşlar. Kasım celp döneminde askere gidecek kişilerin askerlik yapacakları yerler belli oldu mu? Yerler açıklandı mı?
Değerli arkadaşlar.
Askerliğin uzayacağına dair sık sık duyum alıyoruz. Bu konuda bir bilgisi olan var mı? Askerliğin uzama ihtimali nedir. Hangi şartlar oluşursa sizce askerlik uzar. Şu an resmi bir açıklama yok ama kulis bilgisi alan var mı?
2 hafta önce e-devlet üzerinden yoklamamı yaptırdım bir kaç kere muayne olmaya gittim ama saatler karıştı hep daha sonra gitmek için tekrar işlerimi ayarlayamadım. Yaklaşık 2 haftadır olmadım muayne. Herhangi bir cezai işlem bir şey olur mu? Ya da muayneye gittiğim zaman direk bunu alın diyip 1 hafta sonra askere alırlar mı?