Askerliğimi yaptıktan sonra TSK'da subay olarak kalmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?
Yeni Dönem Askerlikte Celp dönemleri değişmiş galiba ben tecili 1 veya 2 dönem bozacaktım ama şimdi 2021/1 2021/3 gibi dönemler yok galiba. Sorum şu Yedek subay ihtiyaç listesi ne zaman yayınlanır ve bu sene en çok hangi ay alınır sizce merak ediyorum
sosyal medyada hızlı ve etkin paylaşım yapmak isteyen bir çok kişi whatsapp uygulamasını kullanıyor. yaptığımız gözlemler üzerine askerlikle ilgili whatsapp gruplarına da her alanda ihtiyaç duyuluyor. bu başlık altında askerlikle ilgili olarak açılan whatsapp gruplarını paylaşabilirsiniz. askerlikle ilgili açılan whatsapp gruplarına katılarak paylaşımda bulunabilir sizinle aynı yerde askerlik yapacak kişilerle bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

askerlik.org sitemizin resmi whatsapp grubuna katılmak için şu linki kullanabilirsiniz: Buraya Tıkla
Yoklama kaçağı olan kişilerin bilgileri Milli Savunma Bakanlığınca İçişleri Bakanlığına bildiriliyor. Yani siz bakaya kalınca bilgileriniz kolluk kuvvetlerine (Jandarma ve Polis) iletiliyor. GBT (Genel Bilgi Toplama) yapan kolluk kuvvetlerine denk gelen yoklama kaçakları ile ilgili olarak 2 farklı durum oluşuyor. Eğer mesai saatleri içerisinde GBT’ye takıldıysanız bu durumda sizi askerlik şubesine götürüp orada işlem yaptırıyorlar. Eğer mesai saatleri dışında GBT’ye takıldıysanız bu durumda size askerlik şubesine gidip gerekli işlemleri yaptırmanız gerektiğine dair bir tutanak imzalatıyorlar ve sizi derhal serbest bırakıyorlar.
Öncelikle herkese iyi günler,Şubat celbiyle askere gidicem,22 Ocak'ta sevk tarihim ve sınıfım belli olcak fakat önümüzde pomem mülakatı var korona sebebiyle mülakata girmeye izin verilmiyomuş.Sevk tarihim belli olduktan sonra sağlık raporuyla bir sonraki celp dönemine erteleme hakkım var mıdır.Yardımcı olursanız çok sevinirim.
1.85 Boyundayım hassas tartıda üstümde sadece telefon ve formam varken 118-119 Kiloyum askerlik tecilim 1 yıl daha var bozdurup ertelemeyi erken başlatmak istiyorum bu mümkün müdür ve erteleme alacağımın kesinliği varmıdır,yerine veya doktoruna göre kafalarına göre alırız seni vs deniliyormuş doğrumı,internettki tablo doğrumı,doğruysa kilom maximum dan 5-6 fazla lütfen bilgi verin herkes bişey diyor
Bugün itibari ile (10 OCAK 2021) bedelli askerliğe başvursam EN ERKEN ne zaman askere giderim? 2021 yılı içerisinde askerlik yapmak istiyorum. LÜTFEN CEVAP VERİN.
Benin tecilim 31.12.2020 tarihinde sona erecek.bu tarihten önce yoklama başvurumu yaptıracağım. ancak bedelli askerlik ücretini toparlamam için zamana ihtiyacım var. 2021 yılında yatırmak istiyorum. böyle yaparsam bedelli askerlik hakkım yanar mı, yoksa 31.12.2020 tarihinden önce bedelli askerlik ücretini yatırmalımıyım.
Fakülte veya yüksek okulları bitiren kadın veya erkeklerden muvazzaf subay olmak isteyenlerin karşısına Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu çıkmaktadır. Sizin subay olabilmeniz yada subay olamamanız tamamen bu kanunda yer alan şartları taşıyıp taşımama durumunuz ile ilintilidir. Yani ben fakülte yada yüksek okul bitirdim. Subay olmak için hangi kanuna bakacağım derseniz kanun şu: Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu
sınıflandırılmış yükümlü sizin yoklama ve muayene işlemlerini tamamladığınız ve sizin askerlik yapacağınız yerin, askerlik yapacağınız sınıfın (er, erbaş, topçu, jandarma, yedek subay, yedek astsubay vb) , askerlik yapacağınız yere ne zaman teslim olacağınızın yani sülüs tarihinizin belli olduğu anlamına gelmektedir.

görsel
Arkadaşlar merhaba, Öncelikle zorunlu askerlik görevimi önceden tamamladım. Subaylık başvurusu yapmak istiyorum. Fakat yaş sorunu ortaya çıkıyor. 90 dogumlu olarak bu sene martta 31 yaşında olacağım. Yüksek lisans eğitimi tamamlandığında başvuru için yaş sınırı 32'e yükseliyor. Yuksek lisans eğitimim 2022 subat ayında bitiyor ve 2022 de 32 yaşında oluyorum. 2022'de subaylık başvurusu yapabiliyor muyum ?
Herkese Öncelikler Merhabalar...

Bilindiği üzere Temmuz - Aralık Bedelli Askerlik ücreti 31.070 TL oldu... Sorum Şöyle

1) 21.12.2020 tarihi itibari ile askerlik şubesinden başvurumu yapacam. Ancak bedelli askerlik ücreti olan 37.070 TL ücreti yıl sonuna kadar mı ödemem lazım acaba bazı sitelerde başvuru itibari ile 2 ay içinde yapılması lazım deniyor da
Merhabalar
01/01/1998 doğumluyum.
17/06/2016 tarihinde sağlık meslek lisesi anestezi bölümünden mezun oldum
01/02/2019 tarihinde ise 2 yıllık anestezi bölümünden mezun oldum.
Geçen sene yani 2020 tarihinde 1 yıl tecil ettirdim, önümüzdeki ay tecilim bitiyor yani
01/02/2021 tarihinde. İnternette meslek lisesi mezunlarının tecil ettirme hakları daha uzun diye birşey okudum.
Şimdi ben askerliğimi 1 yıl daha yani 2022 yılına kadar uzatabilirmiyim acaba? Yani tecil hakkım daha varmı
Arkadaşlar hepinize iyi cumalar ve akşamlar askerlik forumu org'a yeni katıldım hepinizin görüşleri benim için önemlidir bende haftaya tecilimi bozdurucamda 2021in hangi celp doneminde giderim 2001 doğumluyum 12.ayından
Arkadaşlar merhaba ben bundan 2 sene önce bi rahatsızlık geçirdim 19 yaşındayken sol böbreğim alındı askerlik yapamazsın dediler ben yapabilirim dedim çürük verdiler kendi rızam ile yapmak istiyorum bunun bi yolu yordamı varmıdır raporu iptal ettirmenin bi yolu yokmudur askerlik yapmak istiyorum
Herkese merhaba! Yüksek ihtimalle daha önce çok sorulmuştur bu soru ama tecil ve erteleme işlemleri çok kafa karıştırıcı. Yardımcı olursanız sevinirim.

31 Agustos 2020'de yüksek lisans eğitimini tamamladım. Öğrenciyken okulun yaptığı tecil 12 Ocak 2021'e kadar. Bu nedenle e-devletten işlem yapamıyorum. Salı günü dolacak tecil sürem. Mezuniyet tarihine göre 1 yıl erteleme hakkımı kullanmak istiyorum.

Bu işlem e-devletten yapılıyor deniyor. İkametgahim yaşadığım şehirde değil. Ne gibi bir yol izlemem gerekiyor? E-devlette sıkıntı çıkarsa yaşadığım şehirde herhangi bir askerlik şubesine başvurabilir miyim?

Teşekkürler..
Eğer yoklama kaçağı ya da bakaya durumundaysanız ve hakkınızda kesinleşen bir idari para cezası var ise bu parayı ödemek zorundasınız. Bu cezadan artık kurtulma şansınız yok. Nasıl ki trafik cezası yediğiniz zaman bu parayı mecburen ödüyorsanız bu parayı da ödemek zorundasınız. Askerlik cezaları vergi dairelerinden ödenmektedir. Vergi dairelerinde cezalarınızı taksitlendirip ödeme şansınız vardır.
Beş yıl aşı tedavisi olmama rağmen halen ölümcül seviyede eşek arısı (vespula spp) alerjisine sahibim sağlık yönetmeliğinin 38. maddesi gereği askerliğe elverişli değildir raporu almam mümkün mü?
Benim aklıma takılan bir husus var. Bakaya Kalan Kişi Bedelli Askerlik Yapabilir mi? Mevzuat bu konuda ne diyor. Bakaya kalan kişinin bedelli askerlik yapma şansı hiç mi yok? Bir defa bakaya kalındığında iş işten geçiyor ve bedelli askerlik yapma ihtimali ortadan kalkıyor mu?
Selamın aleykum hayırlı akşamlar. 23 yasindayim, mesleki ve teknik açıköğretim lisesi okuyorum. Aralık da son sınavıma girecektim ama pandemi den dolayı ertelendi tüm sınavlar. Internette mesleki ve teknik öğrencileri 25 yaşına kadar tecil ettirebilir yazıyor. Ama ben ocak da şubeye gittiğimde 22 yaşını doldurdun tecil edemezsin dediler. 25 yaşına kadar ki tecil hakkım neden olmuyor ? Mezun olduktan sonra mı tecil edebilirim yani bu 25 yaşına kadar okuma hakkım değil mı bu benim ? Ne demek istediğimi anlatabilmisimdir umarım. Gerçekten bilen cevaplasın. Sınavlarda ertelendi ocaktan sonra mezun olacağım mecburen. Yarın askerlik soru hattını da arayacağım ama buraya sorayim dedim. 25 yaşına kadar olan tecil hakkım, 22 yaşına kadar maol den mezun olmam gerektiği midir ? Maol icin 25 yaşına kadar diyor ama. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim.