1.85 Boyundayım hassas tartıda üstümde sadece telefon ve formam varken 118-119 Kiloyum askerlik tecilim 1 yıl daha var bozdurup ertelemeyi erken başlatmak istiyorum bu mümkün müdür ve erteleme alacağımın kesinliği varmıdır,yerine veya doktoruna göre kafalarına göre alırız seni vs deniliyormuş doğrumı,internettki tablo doğrumı,doğruysa kilom maximum dan 5-6 fazla lütfen bilgi verin herkes bişey diyor
Selamun aleyküm 3 şubatta askerlik işlemlerimi yaptım. Önce mart 2021 yazdı daha sonra o celp silindi ben de güncelleme yaptım Nisan 2021 yazdı. Ancak askerlikle ilişiği yoktur belgesinde 28.07.2021 yazıyor ben nisanda en geç mayısta gitmek istiyorum. Yoklama kaçağıydım öyle başvurdum. Beni ne zaman alırlar?
Babam ile annem ayrı babamla hiçbir alakamız yok nafaka da ödemiyor tek kazancımız devlet yardımı neneme verilen maaş ve aile yardımı var bi tanıdık tek çocuksun Baban yok seni almazlar askere demişti doğru mudur?
sınıflandırılmış yükümlü sizin yoklama ve muayene işlemlerini tamamladığınız ve sizin askerlik yapacağınız yerin, askerlik yapacağınız sınıfın (er, erbaş, topçu, jandarma, yedek subay, yedek astsubay vb) , askerlik yapacağınız yere ne zaman teslim olacağınızın yani sülüs tarihinizin belli olduğu anlamına gelmektedir.

görsel
2018 yılında askerliğimi mezuniyetten dolayı ertelemek istedim ama aile hekimi sağlıktan dolayı hastaneye sevk etti ve hastane heyeti sağlıktan dolayı 1 yıl erteleme kararı verdi. 2019 yılında da aynı şekilde oldu ve 1 yıl erteleme kararı verildi. Bu ay 3.kez muayene olacağım , askere elverişli olmam durumunda daha önceden kullanmadığım lisans mezun ertelemesinden faydalanabilir miyim?
Merhabalar 31 aralıkta tecilim bitiyor, safra kesemde 17 mm taş var ve 4.8 mm iltihap var şuan ameliyatlık durumdayım pandemi dolayısıyla ameliyat olamıyorum iltihabın kuruması gerekiyor ameliyat olmam için ilaç kullanıyorum ayrıyetten bağırsak sendromum mevcut ben bedelli yapmayı düşünüyorum ama bu durumda askerlikden muaf olurmuyum? yapmam gereken işlem nedir tecilin bitmesine birşey kalmadı bu durumdayken beni askere alırlarmı ? her gece hastaneye gdiyiroum yardımcı olurmusunuz
Beş yıl aşı tedavisi olmama rağmen halen ölümcül seviyede eşek arısı (vespula spp) alerjisine sahibim sağlık yönetmeliğinin 38. maddesi gereği askerliğe elverişli değildir raporu almam mümkün mü?
Merhabalar
2017 haziranda lisanstan mezun oldum ve iki sene tecil aldim. Daha sonra herhangi bir islem yapmadım. Kasim 2019 da bakaya kaldim. 2021 şubat ayinda yuksek lisansa kayit oldum. Bu durumda askerlik erteleme tecil olur mu?
Herkese Öncelikler Merhabalar...

Bilindiği üzere Temmuz - Aralık Bedelli Askerlik ücreti 31.070 TL oldu... Sorum Şöyle

1) 21.12.2020 tarihi itibari ile askerlik şubesinden başvurumu yapacam. Ancak bedelli askerlik ücreti olan 37.070 TL ücreti yıl sonuna kadar mı ödemem lazım acaba bazı sitelerde başvuru itibari ile 2 ay içinde yapılması lazım deniyor da
Ben 98 doğumluyum ve tecilimi bozdurup bu ay içerisinde er olarak başvuracağım. Hangi celp döneminde alınırım. Şimdi başvursam şubatta alırlar diye biliyorum. Doğru mu biliyorum.
Değerli arkadaşlar. Kasım celp döneminde askere gidecek kişilerin askerlik yapacakları yerler belli oldu mu? Yerler açıklandı mı?
Üniversiteler kayıt sırasında kişinin askerlikle bir ilişiğinin olmadığına dair belge isterler. Bakaya yada Yoklama Kaçağı olan kişinin de askerlikle ilişiği vardır. Bu nedenle de kişi okullara kayıt yaptıramaz. Okulu kazansanız dahi bakaya yada yoklama kaçağı olduğunuz için okula kaydınız yapılmaz. Mevzuatta şu ifade yer almaktadır. “Okula kayıt tarihi yoklama kaçağı veya bakaya kaldıkları tarihten sonra olanların askerlikleri ertelenmez."
Benim aklıma takılan bir husus var. Bakaya Kalan Kişi Bedelli Askerlik Yapabilir mi? Mevzuat bu konuda ne diyor. Bakaya kalan kişinin bedelli askerlik yapma şansı hiç mi yok? Bir defa bakaya kalındığında iş işten geçiyor ve bedelli askerlik yapma ihtimali ortadan kalkıyor mu?
Askeralma Yönetmeliği’nin 5. maddesinde şu ifadeler yer almaktadır. “Barışta, Kanunun 24 üncü maddesinin birinci fıkrası uyarınca verilen idarî para cezası kesinleştikten sonra bu eylemlerden herhangi birini işleyenler ile bu eylemleri seferberlik ve savaş hâlinde işleyenler hakkında nüfusa kayıtlı olduğu yer askerlik şubesince suç dosyaları hazırlanarak yükümlünün nüfusa kayıtlı oldukları yer Cumhuriyet başsavcılığına gönderilir.” Bu ifadeden anladığımız üzere eğer kişi seferberlik ve savaş hallerinde yoklama kaçağı olunursa bu kişilerle ilgili suç dosyası hazırlanıp Cumhuriyet Başsavcılıklarına gönderiliyor ve yoklama kaçağı kişi için adli süreç başlıyor. Bakaya kaldınız ve size ilgi idarece idari para cezası da kesinleşti ve bu idari para cezası kesinleştikten sonra siz yine yoklama kaçağı oldunuz diyelim. Bu durumda da sizin hakkınızda dosya hazırlanıyor ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildiriliyor ve bakaya kişi için adli süreç başlıyor.
Askerlik sevk belgesini nereden ve nasıl alabilirim? Askerlik sevk belgesiyle ilgili bana yardımcı olabilir misiniz?
Çok uzun zamandan beri askerlik konusunda bilgi alışverişi yapılabilen ve sağlam bir altyapısı olan bir sisteme ihtiyaç duyuluyordu. Nihayet askerlik sitemize çok kapsamlı bir yazılımı dahil ettik ve sitemiz artık tam anlamıyla bir asker mekanına dönüştü. Bundan sonra askerlikle ilgili her türlü soru ve sorununuza sitemizdeki forum sistemini kullanarak cevap yada çözüm arıyabilirsiniz.

Forum sitemimizde ihtiyacınız olan her türlü altyapı (fotoğraf, video yükleme, siteye üye olan tüm kullanıcılarla anlık mesajlaşma, size birileri mesaj attığında bunu anında bildirimle öğrenme) sağlandı. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey sitemize 1 dakikadan kısa bir sürede üye olmak ve paylaşım yapmaya başlamak.

Askerlik forum sitemiz hayırlı ve uğurlu olsun.
Yoklama Kaçağı olanlara gün başına idari para cezası verilmektedir. Bu para cezası da kendiliğinden askerlik şubesine gidip “ben yoklama kaçağıyım. Bana işlem yapın” diyenler için daha düşük iken kolluk kuvvetleri tarafından yakalanıp askerlik şubesine götürülenler için daha yüksektir. Mevcutta gün başı kendiliğinden gelenler için 5 TL, Kolluk kuvvetlerince yakalanıp getirilenler için 10 TL dir. Fakat bu fiyatlar her yıl Kabahatler Kanunu hükümlerine göre güncellenmektedir.
Bugün itibari ile (10 OCAK 2021) bedelli askerliğe başvursam EN ERKEN ne zaman askere giderim? 2021 yılı içerisinde askerlik yapmak istiyorum. LÜTFEN CEVAP VERİN.