Askerliğin Zorunlu Olduğu Ülkeler

Askerlikten Muaf Olma Şartları

2018 Mayıs Celp Dönemi B Gruplarının Teslim Tarihi Değişti

Askere Giderken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Bedelli Askerlik Trend Topic Çalışması

Genel 18 Temmuz, 19:16'de eklendi

Bedelli Askerlik konusu adeta yılan hikayesine döndü. Askerlik çağı yaklaşan yada askerlik çağı gelmesine rağmen çeşitli sebeplerle askere gitmeyerek bakaya kalan kişiler dört gözle bedelli askerlik müjdesini bekliyor. Sadece onlar mı? Elbette onların eşi, dostu, akrabası…Herkes bu haberin peşinde. Herkes bekliyor fakat hükumet kanadından son günlerde hep olumsuz haberler geliyor. Oysa daha bir ay öncesine kadar sanki çok yakın bir tarihte bedelli askerlik çıkacakmış gibi bir ortam vardı. Herkes bedelli askerlikten bahseder olmuştu. Fakat gelinen noktada maalesef bedelli askerlik konusu hiç konuşulmaz oldu. Özellikle cumhurbaşkanımızın “bedelli yok söylentisi var” ve savunma bakanının “bedelli askerlik haberleri bile askerin moral ve motivasyonunu düşürüyor” açıklamaları bedelli askerlik haberlerinin ve umutlarının önünü tıkadı.

Gelinen noktada maalesef kimse bedelli askerlik hakkında konuşmamaya başladı ve adeta bedelli askerlik bekleyen kişiler görmezden gelinmeye başlandı.

İşte tam da bu noktada artık bir şeyler yapmanın vakti geldi diye düşünüyoruz. Bedelli askerlik bekleyenlerin halen burada olduğunu ve sayılarının bir hayli kalabalık olduğunu hatırlatmak için bedelli askerlik konusunda TT çalışması yapacağız.

Tarih : 22.07.2017  Saat : 21:00

Hashtag:   #bedelliaskerlik     #CaniklidenBedelliAskerlik

Amacımız bedelli askerlik konusunun gündemden düşmesini önlemek ve bedelli askerlik konusunun her zamankinden daha çok konuşulmasını sağlamak. Bedelli askerlik konusunda bir bilinç yaratmak için bedelli askerlik bekleyen herkesi twitter’da yapacağımız TT etkinliğine davet ediyoruz.

Daha önceki yıllarda çıkan bedelli askerliğin ülkemize maddi olarak nasıl katkıları oldu ise yine öyle olacaktır. Doların alıp başını gittiği şu dönemde ülke ekonomisine girecek bu sıcak para hükumetimizin elini daha da güçlendirecektir.

Bakaya durumda olup her gün yakalanma korkusu yaşayan, askere gitmesi durumunda geride yaşlı anne babasını bırakıp gidecek olan, ben gidersem eşime ve çocuğuma kim bakacak, onların karnı nasıl doyacak diye düşünen herkesi bu etkinliğimize davet ediyorum. Biliniz ki birlikten kuvvet doğar. Tek tek bağırsak sesimizi kimse duymaz fakat hep birlikte dertlerimizi, sorunlarımızı haykırırsak işte o zaman aslan gibi kükrer sesimizi ilgili mercilere duyurabiliriz.

Not: Bundan sonra düzenli olarak bu tür çalışmalar yapılacaktır. Lütfen aklınıza gelen başka tür çalışmaları yorum bölümüne yazarak bize iletiniz…

Yorumlar

13
Soru Sor Cevap Al

2 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
  Subscribe  
Bildir
can kat

bedelli askerlik için şubeye başvuru yaptım,
önce e devletten çıktımı aldım sonra bankaya paramı yatırdım,
dekontlarla birlikte şubeye gittiğimde,
“ankaradan haber geldi, eğer dekontunu şimdi verirseniz ve memurlarımız burda işleme koyarsa, ancak celp döneminiz e devletten açıklandıktan sonra 15 gün içinde muayene ve yoklama olabilirsiniz” dendi,
ben fabrikada çalışıyorum ve kolay kolay mesai saatleri içerinde gidemiyorum askerlik şubesine,
kime sorduysam önce muayene olunur sonra celp dönemin açıklanır diyor, yani çevremde askerlik yapmış herkes,

bu durum benim kafamı karıştırıyor?

acaba doğrusu hangisi, şimdi ben e devletten celp dönemimin açıklanmasını mı bekleyeceğim? yoksa muayenemi mi olacağım?

Karaca Alihan

Yaşım 35 asker kaçağıyım. Evliyim ve 3 çocuğum var. İflas ettim ve hacizlerden dolayı ailemi bırakıp askere gidemedim. Şuan askere gitsem kısa dönem yapıcam ama gidemiyorum. Ev kira çocuklar perişan olur. Daha önce üniversite dahil tüm tecil haklarımı kullandım. Şimdiye kadar hiçbir çevirmeye takılmadım. Son çıkan bedelli askerlik parasını iflas ettiğim için yatıramadım ve bedelliden yararlanamadım. İlk defa Allah yüzüme baktı ve il dışından güzel bir iş teklifi geldi. Firma uçak bileti alacak ve otelde 2 gün ağırlayacak. Bu süreçte uçağa binerken ve otelde polis beni tutuklayabilir mi? Direk askere alırlar mı? Bu iş benim için çok önemli bu işi… Read more »