Öğretmenler Nasıl Askerlik Yapacak?

Bakaya ve Yoklama Kaçağı Nedir?

1999 Doğumlular Askere Ne Zaman Gidecek?

370. Kısa Dönem Askerlik ve Yedek Subay Askerlik

Askerlik Durum Belgesi Sorgulama

Askerlik Terimleri 18 Eylül, 15:45'de eklendi
Askerlik Durum Belgesi kişinin askerlikle bir ilişiğinin bulunup bulunmadığını gösteren belgedir. Bu belgeye bakılarak kişi askerliğini yaptı mı, yaptıysa kaç ay askerlik yaptı, nerede ve ne zaman askerlik yaptı, yapmadıysa tecilli mi, tecilli değilse kaç zamandan beri bakaya durumda…İşte tüm bu soruların cevabını bu evraka bakarak öğrenmeniz mümkün. Üstelik Askerlik Durum Belgesi almak için askerlik şubesine kadar gitmenize gerek yok. Askerlik Durum Belgesi almak isteyen kişi dilerse edevlet.gov.tr üzerinden bu belgeye kolayca ulaşabiliyor.

Askerlik Durum Belgesi Nasıl Alınır?

a) Askerlik Durum Belgesi almak isteyen kişi isterse her hangi bir askerlik şubesine gider ve bu belgeyi askerlik şubesinden alır. Askerlik şubesinin ikametgahınızın bulunduğu yerdeki şube olmasına gerek yoktur. Her hangi bir il yada ilçede bulunan bir askerlik şubesine giderek bu belgeyi şubeden alabilirsiniz.
b) Askerlik Durum Belgesini isterseniz de www.edevlet.gov.tr üzerinden de kolayca alabilirsiniz. E-devlet.gov.tr üzerinden askerlik durum belgesi alabilmek için edevlet sitesine tc numaranız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra site üzerindeki arama bölümüne “Askerlik Durum Belgesi” yazarsanız karşınıza belge alma bölümü çıkacak. Size yapılan bilgilendirmeleri takip ederek site üzerinden kolayca Askerlik Durum Belgesi almanız mümkün.

Askerlik Durum Belgesinde Hangi Bilgiler Yer Alır

Aşağıda sizlere edevlet.gov.tr üzerinden alınmış bir Askerlik Durum Belgesi örneği sunuyorum. Belgeyi inceleyerek  Askerlik Durum Belgesi üzerinde hangi bilgilerin yer aldığını görebilirsiniz. Genel olarak nerede askerlik yaptığınız, ne zaman yaptığınız, tecil durumunuz vb bilgiler  Askerlik Durum Belgesinde yer alır.

Askerlik Durum Belgesi

Askerlik Durum Belgesi

Askerlik Durum Belgesi

Askerlik Durum Belgesi işe girerken, bir eğitim kurumunda eğitime başlarken (yüksek lisans, doktora vb.) gibi durumlarda talep edilebilmektedir. Askerlikle ilişiğinizi detaylıca gösteren belgedir.
Yorumlar

52
Soru Sor Cevap Al

22 Comment threads
30 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
25 Comment authors
  Subscribe  
Bildir
ahmet

Selamlar
Ben internetten sevk işlemleri yaparken bana sorulan soruda askerlik şubemin celp döneminde silah altına alınmak istemiyorum dedim yani hayırı seçtim bana celp dönemlerini sıralayın dedi şubatı başa koydum Azdavaya kayıtlı şubem ben şimdi kasımı mı bekliyicem yoksa şubatta mı gidicem 31 01 2019’a kadar bi sakıncası yoktur ve erteleme nedeninde sınıf ve tertibat bekliyor yazıyor cevap verirseniz sevinirim.

Ster

Merhaba sorunsuz bir şekilde arkerligini yapan kişinin terhis belgesi bu sizin yukarıda paylaştıgınız gibimi oluyor

Ş A

bedelliden terhis olalı 1 ay oldu, hala durum belgesi alamıyorum. en yakın şubeye gidin yazıyor. gittim; sisteme daha yüklenmedi, terhis belgenin fotokopisini kullan lazım olursa dedi.

halit

kardeşim ben askerden geleli 1 ay oldu bende baktım e devletten fakat benimkinde terhis tarihi degilde muhtemelen tarihi yazıyor bu ne demek oluyor bi anlatırmısın kardeşim

Emre KARABAŞ

Bunu ben de merak ediyorum bilen biri cevaplarsa sevinirim.

halit

benimkinde muhtemelen terhis tarihi diyor o ne demek

Duran Ceylan

Iyi akşamlar, ben bedelli askerlik yaptım, bize terhis belgesi verdiler ama 2 haftayı geçti e-devlet’e ne zaman yüklenecek? Terhis belgesi aynı zamanda askerlik durum belgesi mi?

furkan solmaz

bu tecil yaptırmak için istedikleri a2 belgesi bumu acil bilgi verirmisiniz