Askere Giderken Saç Tıraşı Nasıl Olmalıdır

Binali Yıldırım’ın Bedelli Askerlik Açıklaması 27.04.2018

Askerde Dağıtım İzni Kullanımı

98/1 Tertipler Askerlik Yeri Sorgulama

97/4 Tertipler Askerlik Yeri Sorgulama

Askeri Birlikler 13 Ekim, 09:22'de eklendi

1 Kasım 2017 er celp döneminde silah altına alınacak er statüsündeki yükümlüler için (97/4 Tertiplerden bahsedilmektedir) Milli Savunma Bakanlığı resmi sitesinde bir duyuru yapılmış ve bu duyuruya göre 97/4 tertiplerin askerlik yeri 13 Ekim 2017 Saat 10:30’da açıklanacaktır.

Duyuru metninde şu ifadelere yer verilmiştir;

1)  Kasım 2017 er celp döneminde silah altına alınacak er statüsündeki yükümlülerin, celp ve sevk işlemlerine ilişkin hususlar, 1111 Sayılı Askerlik Kanunu’nun 45’inci maddesi Uyarınca müteakip maddelerde açıklanmıştır.

2) Kasım 2017 er celp döneminde;

a. 1997 doğumlu ve bunlarla işleme tabi er statüsündeki yükümlülerden, kayıtlı olduğu askerlik şubesinin genel celp dönemi kasım 2017 olanlar,

b. celp dönemi kasım 2017 olmadığı halde, kasım 2017 celp döneminde silah altına alınmak isteyen yükümlülerden bu talepleri uygun bulunanlar,

c. yasal nedenlerle askere sevkleri tehir edilenlerden sevk tehir şartlarını kaybettiklerinden kasım 2017 er celp döneminde sevke tabi olanların sevkleri yapılacaktır.

3) Sevke tabi yükümlüler, sevk edilecekleri sınıf ve eğitim merkezleri ile hangi grupta silah altına alınacaklarını, askerlik şubeleri ile e-devlet üzerinden 13 ekim 2017 tarihinden itibaren öğrenebilecekler, nüfus cüzdanlarını ibraz etmek suretiyle askerlik şubelerinden veya e-devlet üzerinden sevk evrakını alabileceklerdir

4. Kasım 2017 er celbinde sevke tabi yükümlülerden:

a. birinci grupta sevke tabi olanlar sevk işlemlerini;

(1) askerlik şubelerinden 13 ekim – 01 kasım 2017,

(2) e-devlet üzerinden 13-26 ekim 2017 tarihlerinde yaptırabileceklerdir.

b. ikinci grupta sevke tabi olanlar sevk işlemlerini;

(1) askerlik şubelerinden 01-15 aralık 2017,

(2) e-devlet üzerinden 01-11 aralık 2017 tarihlerinde yaptırabileceklerdir.

Yükümlüler birinci grup için; e-devlet üzerinden 13-26 ekim 2017 (dahil), askerlik şubelerinden 13 ekim – 01 kasım 2017 dahil, ikinci grup için; e-devlet üzerinden 01-11 aralık 2017 dahil, askerlik şubelerinden ise 01-15 aralık 2017 (dahil) tarihleri arasında yaptırabileceklerdir. sevk evrakını alan yükümlüler yol ve iaşe bedellerini nüfus cüzdanlarını ibraz etmek suretiyle ptt işyerlerinden veya ptt kart ile ptt matiklerden alabileceklerdir.

Kasım 2017 er celbi 1’inci grupta sevke tabi olanlardan 01 kasım 2017 dahil, 2’nci grupta sevke tabi olanlardan 15 aralık 2017 dahil, 02 ocak 2018 tarihinde sevke tabi olanlardan aynı gün sevk işlemini yaptırmayanlar ile sevk evrakını aldıkları halde kendilerine tanınan yasal yol süresi sonuna kadar birliklerine katılmayanlar, 1111 sayılı askerlik kanunu’nun 89’uncu maddesi gereğince bakaya işlemine tabi tutulacaklardır.

6. 1111 sayılı askerlik kanunu’nun 45’inci maddesi gereğince bu duyuru yükümlülere tebliğ niteliğindedir.

Bu Duyuru Ne Anlama Geliyor?

Yukarıdaki açıklamadan şu anlaşılmalıdır. 97/4 tertilerin askerlik yeri bugün (13 ekim 2017) tarihinde açıklanacaktır. Bugünden itibaren askere sevk işlemi yapılacak kişiler Askere Sevk Belgesini (sülüs kağıdı) 13-26 ekim 2017 tarihleri arasında e-devlet.gov.tr İnternet sitesi üzerinden yada 13 ekim – 01 kasım 2017 tarihleri arasında askerlik şubelerinden yaptırabilirler denilmektedir. Bugün 97/4 tertiplerin askerlik yerleri belli olacaktır. Konuyla ilgili soru, görüş ve önerilerinizi yorum bölümüne yazarsanız çok kısa bir süre içerisinde sorularınız cevaplanacaktır.

Herkese şimdiden hayırlı tezkereler diliyoruz.

Askerlik Yerimi Nasıl Öğrenebilirim?

Askerlik yerinizi 13-26 ekim 2017 tarihleri arasında www.e-devlet.gov.tr internet sitesi üzerinden yada 13 ekim – 01 kasım 2017 tarihleri arasında askerlik şubelerinden öğrenebilir ve askere sevk belgenizi alabilirsiniz. Askere sevk belgenizi almadan askeri birliğinize gitmeyiniz. Bu belgeyi almanız son derece önemli.

Edevlet.gov.tr Sitesine Nasıl Giriş Yapabilirim?

Edevlet üzerinden askerlik yerinizi öğrenebilmek için siteye giriş yapmanız gerekmektedir. PTT şubelerinden aldığınız  TC numaranız ve Şifreniz ile, internet bankacılığı kullanıyorsanız internet bankacılığı ile, e-imza kullanıyorsanız eimza ile sisteme girmeniz mümkündür. Sisteme girmeden internet üzerinden askerlik yeri öğrenmeniz mümkün değildir. Askerlik şubesine gidip öğrenmeniz gerekebilir. Siteye girmek için en kolay yol PTT şubesine gidip bir şifre almaktır. PTT’nin size özel olarak verdiği şifre ile edevlet.gov.tr’ye giriş yapıp askerlik yerinizi öğrenebilirsiniz.

Kısa Dönem Erlerin ve Yedek Subay Askerlerin Askerlik Yeri Açıklandı mı?

Kısa dönem er ve yedek subay askerlerin askerlik yerleri 20 Ekim 2017 tarihinde açıklanacak. Bugün sadece uzun dönem erlerin (97/4 tertiplerin) askerlik yerleri açıklanıyor.

Yorumlar

117
Soru Sor Cevap Al

108 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
57 Comment authors
  Subscribe  
Bildir
MEHMETK

Açıklandı beyler.
ACEMİLİK: İKM.MLY.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / İSTANBUL MALTEPE / İSTANBUL
USTA: 28 İNCİ MKNZ.P.TÜM. 61 İNCİ P.A. 3 ÜNCÜ P.TB. 3 ÜNCÜ P.BL. / MAGOSA / MAGOSA
Nasıldır bilen var mı Kıbrıs ?

Fırat Türk

Benimde acemi aynı yere düştük 🙂

MEHMETK

Beyler sistem çöktü heralde. “Sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı.” yazıyor e devletten sorgulattığımda. Herkeste aynı mı durum ?

Burakk

Merhabalar.Lisan mezunları için sonuçlar hala açıklanmadı.Pazartesiye mi kaldı acaba?

salih cinarli

Saat kacta kisa donem belli olur bilgisi olan varmi?

Mert Bey

Bugün kısa dönemlerin askere gideceklerin yerleri belli olacak. Hepimiz için Allah hayırlısını verir inşAllah.

yener can

çok sağol admin inşallah allah utandırmadan gidip gelmeyi nasip etsin

yener can

kısa dönem ama dediğim gibi şubattı tecil bozdurup kasıma aldım ptt kartıda gelmiş uygun görülürse kasımda çağrılırsınız demişlerdi kart şimdi geldiğine göre kasımda giderim inşallah çağırcaklar demek değilmi bu

yener can

bana ptt kartı gelmiş ama normalde celp dönemim şubattı ben kasım istedim uygun görülürse gidersin denmişti kart geldiğine göre kesin çağırılar demi

Recep

Osman beyin dediği gibi Asal sevk başvurusu e-Devlet Kapısı üzerinden başvuruların süresi bitmiştir yazanlar kısa dönem olacağı kesin mi. Yedek subay veya kısa dönem olacağı 20 ekimde mi belli olacak.Kesin olarak yedek subay yapacakların yerleri bugün açıklandı mı

Osman Bay

ASAL sevk başvurusu e-Devlet Kapısı üzerinden başvuruların süresi bitmiştir. Yazanlar kesin olarak kısa dönem mi olacak